Kariéra na LC - podívejte se, jak se u nás pracuje

29. červenec 2020

 

Jsme rodinná firma, kde se lidé cítí dobře.

V Lift Components je práce pestrá, kreativní a stabilní.

Práce u nás není jako v automotive, u nás se nepracuje u pásu. 

  

 

 

Co byste měli vědět, pokud se rozhodnete pracovat u nás: 

 

  1. V Lift Components hledáme lidi, kteří se nespokojí s všedností, a kteří vnímají výzvy jako příležitosti.
  2. Hledáme lidi, kteří se nebojí něco změnit, jsou energičtí a odhodlaní nám pomoci zlepšovat naše výtahy.
  3. Hledáme lidi s talentem, vášní i nadšením pro změnu.
  4. Šanci pracovat u nás dáme lidem, kterým záleží na výsledcích a kvalitně odvedené práci
  5. Hledáme lidi, kteří mají chuť se dále vzdělávat a učit se novým věcem
  6. Je nám pochopitelně jasné, že takoví lidé, které potřebujeme k našemu trvalému rozvoji a růstu, mají vždy na výběr.
 

 

Ve firmě Lift Components je u nás zákazník na 1. místě. U nás platí, že vždy dodáme co jsme slíbili, a to dodržujeme nejen ke svým zákazníkům ale i zaměstnancům.

Máme svou firemní filozofii, díky které se snažíme neustále zlepšovat a posouvat dál v oblasti výroby, špičkových technologií a prodeje našich výtahů. A tím se značka LC stává stále známější.

 

   

 

 

Jak se u nás pracuje 

Podívejte se, jak si stojí Lift Components v hodnocení od svých zaměstnanců. Proč se u nás rozhodli pracovat a jaká je jejich náplň práce:

 

1, PROJEKCE - Lukáš Kvapil

a, Proč jsem si vybral firmu Lift Components? - Firmu Lift Components jsem si našel přes webové stránky před 14 lety. Chtěl jsem stabilní a rozvojovou firmu zaměřenou na strojírenskou oblast a také v blízkosti mého bydliště. Při pohovoru mě nadchl profesionální přístup a moderní vybavení firmy.

b, Jak vypadá moje náplň práce? - Ve firmě pracuji na projekčním oddělení a  nyní nově z části i na obchodním oddělení. Mou náplní práce je tvorba dispozičních výkresů, stavebních povolení a řezů v AutoCadu a práce v programu Office. Dále je to komunikace se zákazníky (i zahraničními) telefonicky i emailem, kdy sháním podklady pro preslení, radím zákazníkům při stavbě výtahu a informuji je o novinkách. Komunikuji také s ostatními projektanty a řeším návrhy výtahů pro jednotlivé výtahové šachty. Školím zákazníky a občas se podílím také na inovacích a kontrole projektů. Jezdím po celé České republice a Slovensku na realizace a zaměření výtahů. Uzavírám dokumentace a řeším správu certifikátů bezpečnostních komponentů a návodů.

c, Jak se ve firmě cítím? - Na mém oddělení mám příjemný kolektiv a férové nadřízené. I po tolika letech se učím pořád novým věcem a práce pro mě není stereotypní. Firma používá nejnovější technologie a moderní vybavení v kancelářích, takže jde práce hezky od ruky.

 

2, PROJEKCE - Ing. David Šimášek

a, Proč jsem si vybral firmu Lift Components? - Při výběru zaměstnání v této firmě pro mě bylo důležité, že se jedná o českou firmu, která je na trhu již zavedena. Podmínkou nebyla praxe v oboru a projevili o mě zájem, i když jsem byl jen absolventem vysoké školy bez praxe. Tuto firmu jsem si vybral také kvůli zajímavé náplni práce, která se shoduje s mým oborem.

b, Jak vypadá moje náplň práce? - Pozice konstruktéra obnáší práci v programech Creo, Autocad, MS Word a Excel. Kreslím dispoziční výkresy výtahů a zároveň zadávám jednotlivé komponenty do výroby. Má pracovní náplň se odvíjí od týdenního plánu, který se musí splnit, aby byly všechny zakázky připraveny včas. Věnuji se také inovacím a vývoji výtahů. Součástí mé práce je i zaměřování výtahů v České republice a na Slovensku. Nesedím tedy jen v kanceláři, ale dostanu se i ven.

c, Jak se ve firmě cítím? - Práce ve firmě Lift Components mě baví a naplňuje, je zde velmi dobrý a ochotný kolektiv vedený profesionálním a velmi lidským vedoucím konstrukčního oddělení. To je pro mě velmi důležité.

 

3, OBCHOD - Ing. Maxim Pindur

a, Proč jsem si vybral firmu Lift Components? - Volba zaměstnání není o nic snadnější výzva než volba životního partnera a bylo pro mě velmi důležité přistoupit k tomuto rozhodnutí se vší vážností a zodpovědností. Firma LiftComponents jako společnost s již více než dvacetiletou tradicí, mě oslovila především zcela jasnou vizí svého směřování, smyslem a citem pro jednotlivé detaily svých produktů, bezchybným zvládnutím systému štíhlé výroby (5S, KANBAN, atp.), procesem neustálého zlepšování a růstu podílů na trzích České a Slovenské republiky. Neméně důležitým hlediskem je vlastní zázemí a stabilita ryze české firmy, nezatížené bankovními úvěry ani jinými dlouhodobými cizími zdroji.

b, Jak vypadá moje náplň práce? - Mezi hlavní činnosti, které vykonávám v rámci svého pracovního zařazení, patří
- tvorba nabídek výtahů a výtahové technologie pro síť obchodních partnerů a dalších zákazníků,
- komunikace a konzultace výtahů s obchodními partnery (B2B), projektanty, developery, architekty, staviteli, úřady a koncovými zákazníky v České republice a na Slovensku
- osobní schůzky se zákazníky, jak v místě instalace výtahu, tak i například u nás v Lift Salonu (mimochodem jedná se o jediný svého druhu výtahový showroom v České republice),
- poptávky vybraných výtahových komponent v zahraničí,
- koordinace vstupních podkladů se zákazníky pro následnou výrobu,
- obchodní zaměření výtahů a výtahových šachet,
- konzultace designu výtahových kabin se zákazníky,
- prezentace produktů během výběrových řízení a před zástupci samospráv domu.

 

4, OBCHOD - Kamila Malyszová

a, Proč jsem si vybrala firmu Lift Components? - Firmu jsem oslovila na základě inzerátu, který mě zaujal, protože jsem po zkušenostech v jiném oboru opět zatoužila po práci na obchodním oddělení výrobní firmy. Při následném osobním pohovoru mě velice zaujalo příjemné a moderní prostředí firmy a profesionální přístup. Když jsem si k tomu připojila kladné informace o firmě, o její stabilitě, tradici a kvalitě výrobků velice jsem o tuto práci stála. Jsem moc ráda, že jsme se dohodli a já mohu v takové firmě pracovat.

b, Jak vypadá moje náplň práce? - Nejvíce času mé práce věnuji administraci zakázek od jejich prvotního přijetí až po jejich předání ke konečné fakturaci. Komunikuji se zákazníky, přijímám jejich požadavky, řeším dodatečné upřesnění zakázek, objednávek a mnoho dalšího. Pečuji o webové stránky firmy, tvořím a vkládám novinky a reference, aktualizuji informace. Spolupracuji se všemi odděleními na firmě a troufám si říct, že fungujeme jako dobrý tým a táhneme za jeden provaz. Svou práci se snažíme na pravidelných poradách stále zlepšovat tak, aby byla co nejvíce efektivní a všem nám společně co nejvíce vyhovovala.

c, Jak se ve firmě cítím? - Velice mi vyhovuje pracovní prostředí, které se vyznačuje dostatkem pracovního prostoru a výborným zázemím v moderním provedení. S kolegy se mi dobře spolupracuje již od počátku, kdy jsem procházela pečlivým zaučením a seznamováním s firmou. Je pro mě velice důležité, že i přesto, že někdy máme doslova práce až nad hlavu a ne vždy se vše daří jak má, tak zde většinou panuje dobrá a pozitivní nálada a jeden druhému se snažíme pomáhat a poradit. 

  

 

5, ELEKTRO - Martin Hampel

a, Proč jsem si vybral firmu Lift Components? - Ve firmě pracuji již deset let. Vybral jsem si ji hlavně díky její stabilitě. Velkou výhodou je, že mám možnost profesního růstu, podílím se na vývoji nových výtahů a komponentů a pracuji s novými technologiemi. Důležitou výhodou je také to, že se firma nachází v blízkosti mého bydliště.

b, Jak vypadá moje náplň práce? - Pracuji na elektro oddělení. Hlavní částí mé práce je výroba a testování rozvaděčů. Dále řeším technické dotazy a dělám technická školení našich zákazníků. Součástí mé práce je také inovace a vývoj výtahů.

c, Jak se ve firmě cítím? - Cítim se dobře v pohodovém kolektivu. Pozitivně hodnotím pracovní prostředí rozrůstající se firmy a přístup vedení k rozvoji a stabilítě firmy. Trápí mě kvalita montérů a kvalita některých zaměstnanců.

 

6, ELEKTRO - Ing. Jakub Janeček

a, Proč jsem si vybral firmu Lift Components? - Při výběru práce jsem byl zvědavý, jak se výtah vyrábí, jak se elektricky ovládá a jaké jsou bezpečnostní prvky. Na škole jsme se učili plno teorie, ale v Lift Components si můžete každý komponent osahat a vidět jak funguje v praxi. Velkou výhodou jsou pro mě i ranní směny bez přesčasů.

b, Jak vypadá moje náplň práce? - Mojí pracovní náplní je otestování vyrobených rozvaděčů pro řízení výtahů a funkčnosti elektrických komponentů výtahu, aby zákazník při montáži propojil jen dané komponenty a vše bezchybně fungovalo. V případě problémů při rozjíždění nových výtahů aneho poruše v provozu, volá zákazník na naši linku Hot-line, kde mu pomáhám řešit vzniklé problémy nebo dotazy. Všechny nově vyrobené výtahy zavádím také do aplikace ManagerLift - tato aplikace slouží k dálkovému sledování výtahů - v případě poruchy pošle výtah informaci o chybě servisní firmě, která ihned vidí, co se na výtahu děje a některé problémy vyřeší i na dálku.

c, Jak se ve firmě cítím? - Ve firmě je pro mě příjemné pracovat. Oceňuji zajímavou pracovní náplň v kombinaci s přátelskou atmosférou. Firma se neustále rozvíjí, snaží se inovovat a jít dopředu v technologiích. Na firmě se mi líbí, že posílá své zaměstnance na různé veletrhy a výstavy. 

 

 

7, VÝROBA - Petr Krotki

a, Proč jsem si vybral firmu Lift Components? - Ve firmě jsem vykonával práci již během studia, takže jsem věděl, že je to spolehlivý zaměstnavatel. Když jsem zde v roce 2005 nastupoval, měla firma pouhých 20 zaměstnanců, oslovil mě tedy osobní přístup, který neustále přetrvává.

b, Jak vypadá moje náplň práce? - Mou prací je zajištění výroby kabin a kazet. Vedu tým čtyř lidí. Do mé náplně práce patří také modernizace pracovišť, inovace a zjednodušování výroby.

c, Jak se ve firmě cítím? - Jsem rád, že pracuji ve firmě, která se neustále rozvíjí a posouvá vpřed, kde mohu i já přispět svými názory a zkušenostmi. Mohu se zde spolehnout na ostatní kolegy. Vedení se nám snaží neustále zlepšovat a modernizovat naše pracoviště.

 

8, VÝROBA - Jakub Egri

a, Proč jsem si vybral firmu Lift Components? - Firmu jsem si vybral, protože jsem potřeboval změnu v pracovním životě a připadala mi jako dobrá šance začít znovu. Ve firmě pracuji teprve necelý rok.

b, Jak vypadá moje náplň práce? - Mou náplní práce je výroba výtahových kazet a přivolávačů výtahových kabin.

c, Jak se ve firmě cítím? - Práce ve firmě mě naplňuje, cítím, že jsem potřebný a jsem ve firmě spokojen.

 

 

  

  

 

9, ZÁSOBOVÁNÍ - Petra Badurová, DiS

a, Proč jsem si vybrala firmu Lift Components? - Dlouho jsem chtěla změnit zaměstnání a naučit se něco nového, něco s čím jsem dosud neměla zkušenost. Firmu jsem si vybrala hlavně proto, že je to česká firma, která již má nějaké zázemí. Důležité pro mě bylo také, že je firma blízko mého bydliště a pracovní doba, která je pravidelná a neměnná. Jsem ráda, že jsem dostala příležitost i přes to, že jsem v tomto odvětví neměla vůbec žádné zkušenosti.

b, Jak vypadá moje náplň práce? - Každé ráno, když přijdu do práce, je naprosto jiné. Nikdy nevím, čím začnu a někdy je to opravdu dobrodružství. Mám na starosti zásobování zahraničními i českými dodavateli, komunikaci s nimi, vyhotovování objednávek a zařizování dopravy, aby vše dorazilo včas. Připravuji podklady pro výrobu a také jsem součástí řešení reklamací, které se občas objeví. Pohybuji se po celé firmě a mám možnost vidět celý proces výroby výtahu, který je opravdu zajímavý.

c, Jak se ve firmě cítím? - Má práce mě moc baví a stále mám co zlepšovat. Jsem moc ráda za trpělivost, lidskost a ochotu mých vedoucích a kolegů, díky kterým se do práce těším.

 

10, ZÁSOBOVÁNÍ A SKLAD - Alfréd Hamtak

a, Proč jsem si vybral firmu Lift Components? - Do firmy jsem nastoupil před 14 lety. Nastoupil jsem jako pracovník do skladu, protože firma se v té době začala rozvíjet a rozšiřovala skladové prostory. Na webu jsem zjistil, že firma hledá skladníka a přihlásil se. Předtím jsem pracoval ve skladu zahraniční firmy, která svůj provoz v ČR ukončila. 

b, Jak vypadá moje náplň práce? - Moje náplň práce je zásobování a objednávání materiálů pro výrobu. Přebírám zboží, které k nám přijde, uskladňuji jej v našem skladu a následně expeduji již hotové díly výtahu zákazníkům. Je to rozmanitá práce jak na počítači, tak na vysokozdvižném vozíku, i práce manuální. Tato neustálá změna mi vyhovuje.

c, Jak se ve firmě cítím? - Práce ve firmě mě naplňuje, líbí se mi práce ve skladu. Vše musí mít systém a každá položka má své místo. Nové krásné skladovací haly, nejnovější manipulační technika. Firma je stabilní, neustále se rozvíjí a je zde výborný pracovní kolektiv a vedení firmy. Zásobování materiálem pro výrobu, expedice zakázek - vše musí být v dokonalém souladu, aby se výroba nezpomalila nebo aby se naopak nepřeplnily sklady. Vše musí fungovat jak v dokonale hrajícím orchestru. Jsem ve firmě velice spokojen.

 

 

 

11, RECEPCE - Marie Urbánková

a, Proč jsem si vybrala firmu Lift Components? - Po mateřské dovolené jsem se neplánovala vrátit zpět do původního zaměstnání, ale chtěla jsem zkusit něco nového, proto jsem odpověděla na inzerát na recepční/asistentku do této firmy. Měla jsem velmi dobrý pocit z pohovoru a také z prostředí a filozofie firmy. Měla jsem obrovskou radost, když mě přijali.

b, Jak vypadá moje náplň práce? - Mou hlavní pracovní náplní je starost o celkový chod recepce. Komunikuji s jednotlivými odděleními firmy, přijimám návštěvy, odesílám objednávky, přepojuji hovory atd. Dá se říci, že jsem taková spojka :-) Dále mám na starosti kompletaci projektové dokumentace a to jak v tištěné, tak v elektronické podobě. Také vypomáhám ekonomickému oddělení s párováním a zapisováním faktur do programu MoneyS4, zakládám a archivuji dokumenty.

c, Jak se ve firmě cítím? - Ve firmě se cítim velmi dobře. Je tady přátelský kolektiv. Vedení společnosti je ke svým zaměstnantům vstřícné. Moje práce je různorová, takže se nikdy nenudím. Navíc se mi líbí, že pokud jde o novinky a inovace, tak jsou všichni obeznámeni jako celek. O novinkách firmy se dozví všichni jak ve výrobě tak v administrativě.

  

Hned po vstupu do naší firmy Vás přivítá sympatická kolegyně na recepci.

 

 

Pokud v sobě máte dostatečnou vášeň i chuť se učit a hledáte férového zaměstnavatele, pak nám o sobě dejte vědět. Pošlete nám svůj profesní životopis ještě dnes na hr.asistent@liftcomponents.cz 

 

Aktuální volná pracovní místa naleznete zde