Moderní výtah - Výtah přímo od výrobce

6. červen 2022


Moderní výtah to není jen jízda nahoru a dolů, ale také dobrý pocit z jízdy domů po celodenním shonu. Situace, kdy táhnete do 4+ patra plnou nákupní tašku a k tomu kočárek s dítětem, je pro mnohé již nepředstavitelná. A co teprve lidi, kteří mají potíže s chůzí, nebo stěhování? Moderní výtah šetří Vaše síly, zvyšuje bezpečnost a kvalitu Vašeho života.


Moderní mini výtah v ocelové konstrukci v Základní škole Velká Polom


Co je to tedy moderní výtah?

 • Výtah přímo od výrobce

Výtah přímo od výrobce = Výtah jako kompatibilní stavebnice – výtah s rodným číslem (místo náhodné skládačky momentálně levných výtahových komponentů na trhu).

 • Moderní výtahové technologie

Srdcem každého výtahu je jeho stroj, řízení a moderní rám

 • Unikátní provozní parametry

Nejlepší jízdní vlastnosti na trhu zajišťuje Enkodérové snímání polohy výtahu

 • Monitoring výtahu pro Vaši bezpečnost

Sledujte svůj výtah odkudkoliv a kdykoliv a řešte jeho závady na dálku bez nutnosti osobní návštěvy

 • Moderní výtah = moderní design

 • Ty nejnovější vychytávky do výtahu

Moderní výtah si dnes přivoláte pouhým mávnutím ruky (bezdotykové ovládání)

 

Seznamte se s prvními 2 body


1. Výtah přímo od výrobce = výtah jako kompatibilní stavebnice

Dnešní moderní výtahy jsou díky špičkovým technologiím vyrobeny jako kompatibilní stavebnice, což zaručuje jejich dlouhou životnost.

Výtah od výrobce má vždy označení typu a jasnou definici (rodné číslo). Výtah od výrobce není náhodná skládačka momentálně nejlevnějších výtahových komponentů na trhu, kdy se jejich vzájemná kompatibilita testuje až u zákazníka.

 • V České republice a na Slovensku existuje spousta výtahových firem. Avšak jen málo z nich jsou skuteční výrobci, kteří výtahy opravdu vyrábí.
 • Skutečný výrobce má vždy síť partnerů, kteří zabezpečují montáž a servis.
 • Montáže a následný servis zajišťuje výrobce výtahů ve spolupráci s velkým množstvím obchodních partnerů nebo poboček.
 • Obchodního zastoupení výrobce v každém kraji České republiky a Slovenska Vám zajistí kvalitní servis téměř všude.

 

Výroba výtahů Švýcarskými technologiemi zpracování plechuPři výběru výtahu se zajímejte, kde se výtah přesně vyrábí

Nejasné místo výroby zpravidla znamená, že se nejedná o typový výtah od výrobce

 • Při výběru firmy se dívejte na to, jestli je daná firma přímo výrobcem, nebo je to servisní firma, která výtahy od výrobce nakupuje jako celek.
 • Pokud daná firma výtahy nakupuje od výrobce, ověřte si, zda je výrobcem autorizována. Zajímejte se o záruku, životnost a dostupnost náhradních dílů.
 • Servisní síť – Zajímejte se také o servisní síť, která je základem pro Váš výtah.
 • Široká obchodní síť znamená, že nejste odkázáni na jednu firmu, která bude výtah servisovat.

 

Pozor na skládané výtahy

Pozor na firmy, které výtahy nedodávají jako celek, ale skládají je po částech od různých výrobců komponentů přímo na místě instalace, což znamená, že ve Vašem domě teprve zjišťují, zda jsou díly vzájemně kompatibilní nebo ne.

 • Skládané výtahy jsou zpravidla osazeny levnými komponenty z pochybných destinací, což se dříve nebo později projeví na životnosti a poruchovosti výtahu, navíc náhradní díly jsou pak téměř nedostupné! Často patří k nejlevnějším, ale nemusí to být pravda. Poznáte je podle toho, že mají velice málo referencí tady u nás, zato mají krásné zahraniční katalogy a jelikož nejsou dodávány jako kompletní set, zkušební věží se stává Váš bytový dům, kde se teprve testuje, zda budou komponenty vzájemně kompatibilní nebo ne.
 • Pro skládané výtahy malých výrobců existuje jen jediná servisní firma, která by měla dodanému výtahu rozumět – a to je ta, co výtah instalovala. Nemáte pak na výběr.

 

Moderní výtah je pod neustálým dohledem.

Nikoli ale pod dohledem lidí. Z důvodu bezpečnosti by dnes již měl být každý výtah monitorován dálkově.

 

Zkušební věž pro výtahy bývá znakem seriózních výrobců

 


2. Moderní výtahové technologie


Srdcem každého výtahu je jeho stroj, řízení a moderní rám

Moderní výtahy pro modernizace jsou vybaveny bezpřevodovými stroji s permanentními magnety (například ZIEHL-ABEGG nebo SICOR), tyto stroje nemají převodovku a nemají žádnou olejovou náplň.

Moderní výtahy používají k řízení stojů výhradně měniče YASKAWA (Jp), které mají speciální hardware vyvinutý pro 3 miliony startů a více než 70 000 h bezúdržbového provozu.

Jejich spojením spolu s vyspělou technologií rámu a kabiny získáte:

 • Vysokou energetickou účinnost
 • Bezpečnou a komfortní jízdu a vynikající pohodlí
 • Vysokou životnost
   

Moderní bezpřevodové výtahové stroje


Lana vs. plochý nosný ocelový pás s polyuretanovým opláštěním

Pro nejvyšší, nejrychlejší a nejnáročnější výtahová zařízení jsou po celém světě používána speciální ocelová lana. Je to technologie prověřená časem.

Životnost ocelových lan u nejčastěji dodávaného lanového výtahu pro modernizace je výpočtových 6 milionů jízd, což je několikanásobně více než u plochých ocelových pásů. Navíc cena za výměnu plochého pásu bývá až o více než 400 % vyšší oproti ocelovým lanům.

S ocelovými lany se vyhnete několika možným poškozujícím se jevům, kterými trpí ploché pásy jako například: poškozený potah řemenu, podélné praskliny, příčné praskliny, poškození okrajů řemene, opotřebovaný nebo poškozený profil vedení řemene, zvlnění řemenu.

 

Vždy maximální výtah do Vaší šachty

Správná efektivita využití výtahové šachty šetří prostory v domě a maximalizuje rozměry kabiny výtahu.

 • U moderních výtahů je procento využití výtahové šachty až 65 % u modernizací výtahů a u nových výtahů okolo 55 %.
 • Maximální využití výtahové šachty je důležité zejména u modernizací výtahů, kdy se % využití šachty zvětší ze 45 % až na 60 % – 65 %.


Lanový výtah bez strojovny LC maxi v Základní škole Polička

Moderní výroba a vlastní vývoj

Švýcarská technologie výroby je tou nejmodernější technologií pro výrobu výtahů (laser, ohraňovací lisy, stroje na děrování plechu a další)

 • Moderní výtahy jsou díky sofistikovaným technologiím vyrobeny jako kompatibilní stavebnice, což zaručuje jejich dlouhou životnost.
 • Efektivní metody řízení výroby – štíhlá výroba, systém 5S, Kaizen, Kanban pomáhají v zaručení kvality a spolehlivosti jak výrobních postupů tak ve spolehlivosti jednotlivých funkčních dílů výtahů.
 • Většina hlavních částí výtahu, jako jsou kabina, rám, konzoly a další by měly být pozinkované, což výrazně zvyšuje jejich životnost.
 • Pokud nejsou komponenty zinkované, vypadají často za rok jako po deseti letech.
 • Robotické svařování konstrukcí výtahů zajišťuje vysokou přesnost.


Pohled do šachty výtahuRobotické svařování výtahových dílů (Lift Components s.r.o.)Příště Vás seznámíme s unikátními provozními parametry a monitoringem výtahu.